Orlando Bass – klawesyn (Francja)

Orlando Bass

Orlando Bass

Johann Sebastian Bach – Uwertura francuska (Partita h-moll) BWV 831
Ouverture / Courante / Gavotte I & II / Passepied I&II / Sarabande / Bourrée 1re et 2de / Gigue / Echo
Johann Sebastian Bach – Koncert włoski (Concerto nach italienischem Gusto) BWV 971
1. bez określenia tempa 2. Andante 3. Presto

*****

Dietrich Buxtehude Aria – La Capricciosa (Partite diverse) BuxWV 250, 32 Wariacje nt. „Bergamasca”
Johann Gottlieb Goldberg – Preludium i fuga f-moll DürG 5
Johann Sebastian Bach – Aria variata alla maniera italiana BWV 989

Orlando BASS urodził się w 1994 roku i od wczesnych lat przejawiał talent muzyczny. Naukę rozpoczął w Konserwatorium w Limoges we Francji, otrzymując dyplom ukończenia klas fortepianu, altówki i klawesynu. Od 2013 roku studiuje kompozycję w Konserwatorium w Paryżu, dodatkowo specjalizując się w grze na fortepianie, improwizacji i akompaniamencie i kończąc z najwyższymi ocenami takie przedmioty jak kontrapunkt z fugą i harmonię.

Orlando komponuje i współpracuje ze współcześnie tworzącymi muzykami, artystami i tancerzami. Jednocześnie występuje jako solista na festiwalach we Francji i Europie (1001 Notes, Concer’thés, Mille Sources, Pontoise Early Music Festival). Koncertował w paryskiej Filharmonii, w Sali Peyela i we francuskim radio.
Obecnie Orlando Bass pisze pracę dyplomową na temat sylwetki Michela Ciry – kompozytora, malarza i grawera, którego utwory z dojrzałego okresu działalności artysty miał okazję wykonywać

Muzyk fascynuje się jazzem, w szczególności improwizacją, aranżacją i kompozycją. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzyki współczesnej, a także otstaniej edycji Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego im. Paoli Bernardi w Bolonii w 2015 roku.