7.09. sobota, godz. 19.30
Kościół św. Trójcy
Jörg Halubek-klawesyn

Johann Sebastian Bach Wariacje Goldbergowskie BWV 988

JoergHalubek_CembaloNiemiecki klawesynista i organista, laureat pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Lipsku w 2004 roku. Studiował pod kierunkiem Jona Laukvika i Roberta Hilla w Stuttgarcie i Freiburgu, później zaś w Scholi Cantorum Basiliensis w klasie Andrei Marcona. Obecnie prowadzi klasę w Staatliche Hochschule für Musik w Stuttgarcie, jak również w Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu.

Po sukcesie na konkursie w Lipsku, przyjął zaproszenia ze strony wielu festiwali muzycznych, w tym m.in. Bachwoche Ansbach, Bachfest Leipzig, Olympus w Moskwie i St. Petersburgu. Jako organista koncertował  na najbardziej istotnych instrumentach takich jak organy Sibermanna w Niemczech,w Westminster Cathedral w Londynie, w Oslo, Parmie, Bazylei, w lipskim Gewandhausie i kościele Św. Tomasza.

W roku 2009. Jörg Halubek założył zespół il Gusto Barocco, w którego centrum zainteresowań leży muzyka J.S. Bacha i odkrywane na nowo kompozycje twórców działających na dworze w Württemberdze.