sobota 13.09. godz. 19.30
Kościół Św. Trójcy

Goldberg Festival programme
Ensemble 42
Nicholas Mulroy – Tenor
Georgia Browne – Flet
Joseph Crouch – Wiolonczela
Steven Devine – Organy i klawesyn

program_13

Ensemble 42 składa się z czterech wiodących, brytyjskich wykonawców muzyki dawnej. Muzycy, pracujący w różnych zespołach połączyli swe siły w pragnieniu przedstawienia dawnej muzyki sakralnej w składzie bardzo kameralnym, a szczególną uwagą zespołu cieszą się kantaty Jana Sebastiana Bacha

Grupa swoją nawę zawdzięcza wspaniałej i pełnej radości Kantacie nr 42  Bacha, Am Abend aber desselbigen Sabbatas oraz serii książek słynnego brytyjskiego pisarza, Douglasa Adamsa, Autostopem przez galaktykę, gdzie numer 42 jest znany jako “…odpowiedź na ostateczne pytanie o Życie, Wrzechświat i Całą Resztę.”

W skład Ensemble 42 wchodzą:

nicolas

Tenor Nicholas Mulroy jest najbardziej znany z kreacji Ewangelisty w Pasji wg św Jana J.S.Bacha i innych solistycznych partii sakralnej twórczości Bacha. Współpracował z tak wielkimi zespołami jak: Academy of Ancient Music, The English Concert, The English Baroque Soloists, Staatskapelle Dresden, The Australian Chamber Orchestra , The Britten Sinfonia czy Dunedin Consort.

Artysta z powodzeniem występuje na deskach teatrów operowych na świecie: Opéra Garnier w Paryżu, Opéra Comique w Paryżu, Theatre Du Capitole w Tuluzie, Opéra de Lille w Lille

georgieAustralijska flecistka, Georgia Browne ukończyła Królewskie Konserwatorium w Hadze i od tamtego czasu prowadzi ożywione życie koncertowe w dziedzinie muzyki dawnej. Jest pierwszym flecistą w słynnym Ensemble Pygmalion, działającym we Francji współpracuje z polskim zespołem Capella Cracoviensis, jak również z wieloma innymi, brytyjskimi zespołami, specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki dawnej.

Prowadzi kursy i wykłady na uniwersytetach w Birmingham i Southampton. Jest również członkiem, wielokrotnie nagradzanego prestiżowymi nagrodami, zespołu Nordic Affect, z którym w 2012 roku nagrała płytę z działami fletowymi Carla Friedricha Abela

josephWiolonczelista, Joseph Crouch oprócz wybitnej gry jest również wybitnym badaczem. Właśnie zakończyły się jego 3letnie badania na Uniwersytecie w Southampton, gdzie badał możliwości barokowej wiolonczeli, jako akordowego instrumentu akompaniującego w dziełach barokowych.

Jest pierwszym wiolonczelistą w zespole Ancient Music i English Concert. Prowadzi klasę wiolonczeli barokowej na Guildhall School of Music i Royal Academy of Music w Londynie.

Steven Devine cieszy się uznaniem krytyki jako wzięty dyrygent i wykonawca na historycznych steveninstrumentach klawiszowych. Współpracował jako dyrygent i pianista ze słynną Orkiestrą Wieku Oświecenia i Mozart Festival Orchestra podczas tournée po Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Steven Devine prowadzi klasę klawesynu i pianoforte na TrinityLaban Conservatoire of Music w Londynie. Zajmuje się również poszukiwaniem historycznych instrumentów klawiszowych dla Finchcocks Musical Museum w Kent.