[:pl]KOMUNIKAT koncert 4.09[:]

[:pl]Szanowni Państwo, w związku z problemami zdrowotnymi, Pan Marek Rzepka był zmuszony odwołać swój występ podczas koncertu wraz z Goldberg Baroque Ensemble, w dniu 4.09. W jego zastępstwie wystąpi znakomity Bas-baryton, Pan Markus Flaig, którego życiorys umieszczamy poniżej.

 

markus_flaig_a.jpg

Markus Flaig urodzony w Herb nad rzeką Nakar, studiował w klasie Prof. Beaty Heuer-Christen we Freiburgu i u Prof. Bertholda Possemeyera we Frankfurcie nad Menem; od kilku zaś lat pracuje pod kierunkiem Carol Meyer-Bruetting.

Śpiewak koncertował w całej Europie, Japonii (pod dyrekcją Masaaki Suzuki) i Ameryce Południowej, gdzie wykonywał Mszę h-moll J. S. Bacha, wraz z lipskim Thomanerchor. Liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe, pod kierunkiem takich dyrygentów jak: Thomas Hengelbrock, Hermann Max i Konrad Junghänel, świadczą o jego bardzo szerokich możliwościach repertuarowych. Program wykonywany przez artystę sięga od muzyki renesansu, przez oratoria barokowe, utwory klasyczne i romantyczne, na kompozycjach współczesnych twórców kończąc.

W roku 2004, Markus Flaig został laureatem prestiżowego Międzynarodowego Konkursu im. Johanna Sebastiana Bacha w Lipsku. Swój debiutancki album z kantatami Bacha ( BWV 82), Telemanna i Graupnera dla wydawnictwa chrismon, nagrał wraz z zespołem Alta Ripa.

Jeszcze w czasie studiów, otrzymał gościnny angaż w teatrze we Freiburgu, gdzie wykonywał partię Azaria w „The burning fiery furnace” Benjamina Brittena. Od tego czasu występował w utworach Straussa, Schwehra, Monteverdiego, Purcell’a i Rameau, na scenach operowych w  Baden-Baden, Schwetzingen, Bayreuth, Hannoverze i we Frankfurcie. Można go było także usłyszeć w prezentacjach scenicznych zapomnianych dzieł, takich jak: „Il marito indolente” współczesnego Mozartowi kompozytora, Josepha Schustera, czy też w „Sardanapalus” Christiana Ludwiga Boxberga.

Od roku 1997, artysta tworząc duet wraz z pianistą Jörgiem Schweinbenz, prezentuje podczas koncertów szeroki wachlarz pieśni, w których utwory Hugo Wolfa stanowią dominujący element.[:]